2023-12-20Pielęgniarstwo ogólnePielęgniarstwo chirurgicznePielęgniarstwo internistycznePielęgniarstwo diabetologicznePielęgniarstwo pediatrycznePielęgniarstwo kardiologicznePielęgniarstwo psychiatrycznePielęgniarstwo neurologicznePielęgniarstwo rodzinne (POZ)Pielęgniarstwo opieki długoterminowejPielęgniarstwo ginekologicznePielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opiekiPielęgniarstwo onkologicznePielęgniarstwo operacyjnePielęgniarstwo opieki paliatywnejPielęgniarstwo ratunkowePielęgniarstwo transplantacyjnePielęgniarstwo środowiska nauczania i wychowaniaPielęgniarstwo neonatologicznePielęgniarstwo nefrologicznePielęgniarstwo epidemiologiczneOchrona zdrowia pracującychPołożnictwoOrganizacja i zarządzaniePielęgniarstwo geriatrycznePielęgniarstwo pulmonologiczne

Położna Lucyna Mirzyńska z Krakowa laureatką drugiej polskiej edycji WaterWipes® Pure Foundation Fund

Druga polska edycja programu stypendialnego WaterWipes® Pure Foundation Fund dobiegła końca. W ramach plebiscytu, którego celem jest docenienie i nagrodzenie osób pracujących w sektorze ochrony zdrowia, nagrodzono laureata – położną Panią Lucynę Mirzyńską z Krakowa.

Druga polska edycja WaterWipes® Pure Fundation Fund

WaterWipes® Pure Foundation Fund to działający od 2020 roku międzynarodowy program stypendialny, kierowany do osób pracujących w sektorze medycznym. Program dotychczas realizowany w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Australii, Nowej Zelandii czy krajach Ameryki Łacińskiej, w tym roku ponownie odbył się również w Polsce.

W odróżnieniu od zeszłorocznej edycji konkursu - kiedy zgłoszenia przyjmowano od mam – tegoroczna edycja zbierała nominację od przedstawicieli sektora medycznego, którzy mieli możliwość zgłosić koleżanki i kolegów z pracy. 

 

Z grona 81 poruszających zgłoszeń, jury w składzie:

  • Elżbieta Kozioł, pielęgniarka Łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, współzałożycielka i obecna prezeska Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych
  • Jill Sommerville, współinicjatorka plebiscytu Pure Foundation Found, związanaz WaterWipes® od pięciu lat

wyłoniło laureatkę. Zwyciężczynią została położna rodzinna Lucyna Mirzyńska, nominowana przez panią Magdalenę, która podzieliła się z nami swoją historią, opisując opiekę jaką otrzymała zarówno w trakcie ciąży, jak i po porodzie, kiedy otrzymała nieocenione wsparcie, zarówno w aspekcie medycznym, jak i emocjonalnym.Lucyna Mirzyńska, laureatka 2. polskiej edycji WaterWipes® Pure Foundation Fund obecnie pracuje jako położna rodzinna. Pani Lucyna jest niezwykle zaangażowaną specjalistką, która oferuje kompleksową opiekę i wsparcie przyszłych mam, w trakcie ciąży, porodu i okresie poporodowym. Jest autorką książki #Mama i tata dadzą radę. Jej praca obejmuje edukację, przygotowanie do porodu, opiekę połogową oraz wsparcie emocjonalne. Cechują ją niezwykłe zaangażowanie i zdolność budowania silnych więzi z pacjentkami, co znacząco kształtuje ich psychikę i podnosi pewność siebie w macierzyństwie. 

Pani Lucyna podzieliła się z nami tym, co stanowi dla niej największą wartość w pracy położnej oraz jakie zasady kierują nią podczas opieki nad pacjentkami. 

„Na świecie jest wiele położnych, niezwykłych, mądrych, czułych profesjonalistek, dziękuję w ich imieniu, za zauważenie naszej pracy. Wierzę, że program WaterWipes® Pure Foundation Fund podkreśli niezwykłą rolę położnych. To co cenię najbardziej w mojej pracy, to moc jaką mają kobiety przygotowujące się do macierzyństwa, rodzące, karmiące, tulące swoje dziecko i uczące go świata. Podziwiam także moc położnych podczas porodu, w opiece neonatologicznej, 
w wsparciu laktacyjnym, w opiece edukacyjnej i patronażowej, przed i po porodzie. Tak, podziwiam kobiety za ich moc. Niezwykła w moim zawodzie jest również bliskość z rodzinami. W trakcie opieki oprócz profesjonalizmu oczekują i dostają ode mnie ciepło i zrozumienie. Mój zawód to ciągłe zdobywanie wiedzy, umożliwiające samodzielną pracę z pełnym wykorzystaniem kompetencji. Gdybym w skrócie miała podać definicje tej części położnictwa, którą się zajmuję, to podałabym: położna rodzinna to nauczyciel macierzyństwa."

Jak dodaje Elżbieta Kozioł – prezeska Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych, które objęło patronat nad tegoroczną edycją: „Nominowana to niezwykle ciepła osoba, która nikogo nie zostawia bez pomocy. Daje poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia kompetencje rodzicielskie par. Z wypowiedzi nominującej odczuwalny był ogromny szacunek płynący zarówno ze strony podopiecznych, jak i współpracowników. Ponadto nominowana pełni niezwykle ważną rolę edukatorki. Jej postawa pozytywnie wpływa na pacjentki i ich całe rodziny, sprawia, że mogą cieszyć się macierzyństwem i pomimo trudnych chwil chcą podjąć ten wysiłek kolejny raz”.

Judit Mocsari, Brand Manager Europe w WaterWipes dodaje:  „Pracownicy sektora medycznego jak nikt inny rozumieją ogrom odpowiedzialności i zaangażowania towarzyszące pracy położnej każdego dnia, dlatego ich nominacje mają szczególne znaczenie. Z ogromną radością przyjmujemy ilość przesłanych historii, które po raz kolejny poruszyły nasze serca.”

W ramach programu stypendialnego laureatka otrzymała jednorazowe stypendium w wysokości 5.000 złotych. Dofinansowanie w tej samej kwocie oraz zapas chusteczek marki WaterWipes otrzymała również wskazana przez położną placówka medyczna - NZOZ Szpital na Siemiradzkiego im. R. Czerwiakowskiego. 
O WaterWipes® Pure Foundation Fund

WaterWipes® Pure Foundation Fund to międzynarodowy program stypendialny, który działa od 2020 roku i jest kierowany do osób pracujących w sektorze medycznym. Od początku jego celem jest docenienie i nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy wspierają kobiety podczas ciąży, porodu czy w okresie poporodowym. Program realizowany jest w takich państwach jak Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia czy kraje Ameryki Łacińskiej. 

O WaterWipes®

WaterWipes® to irlandzka firma o globalnym zasięgu produkująca najczystsze na świecie chusteczki dla dzieci, które składają się tylko z dwóch składników: 99,9% wody i kropli ekstraktu z owoców. Twórcą chusteczek WaterWipes® jest Edward McCloskey – ojciec, który szukał rozwiązania problemu nawracających odparzeń od pieluszek u swojej malutkiej córeczki. WaterWipes® to jedna z najbardziej znanych i lubianych marek chusteczek dla dzieci w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Produkty są dostępne we wszystkich większych sklepach detalicznych. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.waterwipes.com/pl/pl


KOMENTARZE
Dodaj komentarz
Usługi i zabiegi
wszystkie
330
koronawirus
28
pandemia
24
szczepienia
18
lista refundacyjna
16
Narodowy Program Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2
16
covid-19
15
epidemia
14
raport nik
12
nik
10
kalendarz szczepień
10
reforma
10
szczepienia przeciw COVID-19
9
gif
7
wycofane z obrotu
7
centra zdrowia psychicznego
7
zdrowie psychiczne
6
rak płuca
6
ratownictwo medyczne
6
raporty
5
dokumentacja
5
psychoterapia
5
psychiatria dzieci i młodzieży
5
krew
4
przetaczanie krwi
4
pielęgniarka poz
4
depresja
4
HPV
4
recepty
4
e-recepta
4
wynagrodzenie
4
program kształcenia
4
choroby psychiczne
4
projekty ustaw
3
pielęgniarka systemu
3
konferencja
3
ustawa
3
onkologia
3
egzamin
3
krwiodawstwo
3
rozporządzenie
3
poz
3
położna poz
3
projekt rozporządzenia
3
choroby płuc
3
badania kliniczne
3
leki 75+
3
zdrowie psychiczne
3
szpital psychiatryczny
3
porada
3
psychiatria dziecięca
3
oddział psychiatryczny
3
system opieki
3
grypa
3
kwarantanna
3
terapia uzaleźnień
3
e-skierowanie
3
reforma szpitalnictwa
3
choroba zwyrodnieniowa stawów
3
choroby zwyrodnieniowe
3
patronat medialny
3
podwyżki
2
nfz
2
uzależnienie
2
alkoholizm
2
ból
2
praca
2
transplantacja
2
wyroby medyczne
2
rak piersi
2
geriatria
2
młodzież
2
działania niepożądane
2
pielęgniarstwo
2
konkurs
2
współuzależnienie
2
pochp
2
badania naukowe w pielęgniarstwie
2
strategia
2
ciąża
2
badania genetyczne
2
starzenie się
2
nowotwór
2
stwardnienie rozsiane
2
e-zdrowie
2
senior
2
choroby serca
2
otyłość
2
choroba parkinsona
2
wytyczne
2
dzieci
2
hematologia
2
polityka lekowa
2
rak jelita grubego
2
normy zatrudnienia
2
udar mózgu
2
urlop szkoleniowy
2
uzależnienia
2
karta zgonu
2
rehabilitacja
2
leki na cukrzycę
2
pracodawca
2
morfologia
2
e-recepty
2
diagnoza
2
testy
2
przeszczepy
2
specjalizacja
2
zabieg operacyjny
2
rak jajnika
2
Optymalizacja materiału tkankowego
2
narkomania
2
e-porada
2
teleporada
2
wymaz
2
patomorforfologia
2
przeszczep serca
2
Nauka przeciw pandemii
2
hemofilia
2
choroby rzadkie
2
oddychamy.online
2
chirurgia bariatryczna
2
samobójstwa
2
zapalenie stawów
2
leki bezpłatne
2
udar
1
prawo
1
karta pacjenta
1
rzecznik
1
mammografia
1
pielęgniarka szkolna
1
politycy
1
transfuzja
1
książka transuzji
1
młoda pielęgniarka
1
powołanie
1
mięśniaki
1
macica
1
badanie serca
1
badanie epidemiologiczne w pielęgniarstwie
1
stomatologia dziecięca
1
symulacja medyczna
1
instrumentariuszki
1
cukrzyca
1
HIV
1
choroba alzheimera
1
standard
1
opieka okołoporodowa
1
Nobel medycyna
1
zlecenia lekarskie
1
choroby wątroby
1
WHO
1
ankieta
1
tętniak aorty brzusznej
1
alergia
1
dopalacze
1
narkotyki
1
rotawirus
1
zakażenie szpitalne
1
prawa pacjenta
1
spotkania autorskie
1
opinia konsultanta
1
zdrowie publiczne
1
choroby zawodowe
1
schizofrenia
1
przeszczep szpiku
1
programy edukacyjne
1
przeszczep nerki
1
działalność lecznicza
1
SOR
1
niewydolność serca
1
komunikat bezpieczeństwa
1
depresja poporodowa
1
choroby mózgu
1
padaczka
1
kolonoskopia
1
rak prostaty
1
odwiedziny
1
wstrzymane w obrocie
1
rzs
1
badanie piersi
1
zapalenie płuc
1
AIDS
1
dawca szpiku
1
platforma
1
opiekun
1
endproteza
1
staw ramienny
1
leki wziewne
1
kobieta
1
szkodliwe picie
1
ból przewlekły
1
rak szyjki macicy
1
kleszcze
1
wypis
1
agresja
1
profilaktyka 40 plus
1
profilaktyka
1
informatyzacja
1
jaskra
1
jeden etat
1
histerectomia
1
bilans dziecka
1
borelioza
1
neuron
1
podawanie leków
1
informacja medyczna
1
webinar
1
rozmaz
1
zgon pacjenta
1
autyzm
1
praktyki zawodowe
1
nowe metody operacyjne
1
rehabilitacja oddechowa
1
wady postawy
1
choroba niedokrwienna serca
1
lekomania
1
osocze
1
poronienie
1
wady serca
1
stwardnienie zanikowe boczne
1
przeszczep płuc
1
ablacja
1
białaczka
1
rak macicy
1
choroba afektywno-dwubiegunowa
1
promieniowanie
1
endometrioza
1
badanie krwi
1
choroby kręgosłupa
1
rreforma
1
cukrtzyca
1
centra opieki
1
zaburzenia rytmu
1
siatka płac
1
kwalifikacje
1
komisja zdrowia
1
button
close
SPECJALNOŚCI