Praktyczne aspekty w diagnostyce raka płuca - ruszyła rejestracja na jesienną edycję bezpłatnych webinarów
Zapraszamy do udziału w kolejnej, jesiennej edycji bezpłatnych warsztatów „Praktyczne aspekty w diagnostyce raka płuca”, odbywających się pod patronatem naukowym prof. dr hab. med. Joanny Chorostowskiej - Wynimko [1].
Tradycyjnie, na cykl składają się dwa tematy: Zespół wielodyscyplinarny w sali bronchoskopowej - jak efektywnie podzielić zadania oraz Nowe markery, nowe wyzwania diagnostyczne w raku płuca 2023 - biopsja kluczem do nowoczesnego leczenia w pierwszej i kolejnych liniach.
Wykładowcy na co dzień pracujący w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II podzielą się doświadczeniami z codziennej praktyki. Każdy z tematów będzie prezentowany w dwóch szkoleniach. Dzięki temu każdy z zainteresowanych będzie mógł wybrać dogodny dla siebie termin.
Warsztaty szczególne polecamy pielęgniarkom pracującym w obszarach pielęgniarstwa internistycznego, pulmonologicznego, onkologicznego i operacyjnego, pielęgniarkom pracującym w pracowniach endoskopowych oraz osobom studiującym pielęgniarstwo.
Nasz portal po raz kolejny patronuje temu wydarzeniu.
Zachęcamy do BEZPŁATNEJ rejestracji i zapraszamy do udziału w warsztatach.
Strona www warsztatów online: Praktyczne aspekty w diagnostyce raka płuca - warsztaty online edycja jesienna 2023
CZĘŚĆ 1 i 2
03 października 2023 godz. 20.00 – rejestracja na webinar
07 listopada 2023 godz. 18.00 – rejestracja na webinar
· Zespół wielodyscyplinarny w sali bronchoskopowej - jak efektywnie podzielić zadania
prof. Artur Szlubowski,
prof. Joanna Chorostowska-Wynimko
· Dyskusja i pytania uczestników.
prof. Artur Szlubowski
, prof. Joanna Chorostowska-Wynimko
Część 1 i 2
17 października 2023 godz. 20.00 - rejestracja na webinar
21 listopada 2023 godz. 18.00 - rejestracja na webinar
· Nowe markery, nowe wyzwania diagnostyczne w raku płuca 2023 - biopsja kluczem do nowoczesnego leczenia w pierwszej i kolejnych liniach.
prof. Joanna Chorostowska-Wynimko
· Dyskusja i pytania uczestników.
prof. Joanna Chorostowska-Wynimko
[1] prof. dr hab. n. med. Chorostowska-Wynimko - specjalistka chorób wewnętrznych (od 1997) i chorób płuc (od 2001) oraz laboratoryjnej immunologii klinicznej (od 2011). Wieloletni pracownik naukowy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, konsultant Poradni Przyklinicznej i kierownik Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej. Wieloletni członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. W latach 2019-2022 pełniła funkcję Sekretarza Generalnego Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc (ERS). Członek medycznego Komitetu Sterującego Europejskiej Sieci Ośrodków Referencyjnych dla Rzadkich Chorób Płuc (ERN-LUNG).
prof. dr hab. n. med. Artur Szlubowski - specjalista II stopnia w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na Wydziale Lekarskim CMUJ w 2008 r., doktora habilitowanego nauk medycznych na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w 2013 r. w dziedzinie pulmonologii, a tytuł profesora nauk medycznych w 2019 r. W 2017 r. został delegatem European and World Association for Bronchology and Interventional Pulmonology (EABiP, WABiP) w dziedzinie pulmonologii interwencyjnej, od 2011 jest członkiem European Endoscopy Forum (EEF). Od 2009 r. jest Kierownikiem Samodzielnej Pracowni Endoskopii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.