XX Repetytorium Pulmonologiczne 2024 – trwa rejestracja na konferencję
Repetitio mater studiorum est – powtarzanie jest matką nauki – już po raz 20 zabrzmi łacińska maksyma patronująca konferencji „Repetytorium Pulmonologiczne”. Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Pulmonologii Poznańskiej. Konferencja odbywa się pod patronatem Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu kierowanej przez p.o. Kierownika Kliniki dr hab. Szczepana Coftę.
Organizowana po raz dwudziesty konferencja naukowo-szkoleniowa „Repetytorium Pulmonologiczne – Repetitio mater studiorum est” trwale wpisuje się w cykl doskonalenia zawodowego lekarzy, pielęgniarek oraz osób zawodowo związanych z opieką zdrowotną. stale ewoluując w treściach i formie z myślą o uczestnikach. Przez dwadzieścia lat istnienia konferencji zwiększyło się rozpowszechnienie i znaczenie chorób układu oddechowego. Pojawiły się kolejne rozwiązania diagnostyczne i terapeutyczne, następne oczekują na pełne naukowe potwierdzenie ich bezpieczeństwa i skuteczności. Konferencja znajduje uznanie wśród praktykujących pulmonologów a także lekarzy innych specjalności, takich jak lekarze rodzinni czy interniści. W trakcie konferencji znakomici specjaliści z całego kraju przedstawią współczesny stan wiedzy, ciekawe przypadki i praktyczne wskazówki.
Tegoroczne XX Repetytorium Pulmonologiczne rozpocznie panel poświęcony mukowiscydozie dorosłych. Poruszone zostaną m.in. tematy: zaostrzeń infekcyjnych występujących w mukowiscydozie, ciąży u pacjentki z mukowiscydozą oraz cukrzycy u pacjenta z mukowiscydozą. Warsztaty zakończy dyskusja panelowa na temat: Wyzwań opieki nad pacjentami z mukowiscydozą w erze leków przyczynowych.
Następnie w kolejnych literach alfabetu, rozpoczynających tematy wykładów, bazując na przypadkach klinicznych, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami w leczeniu chorób płuc - od Alergii do Żywienia jelitowego i pozajelitowego w chorobach płuc.
Konferencja jest adresowana do lekarzy pulmonologów, alergologów, onkologów, radiologów, torakochirurgów, internistów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek, studentów medycyny lub pielęgniarstwa zainteresowanych tematyką wydarzenia.
Nasz portal po raz kolejny patronuje medialnie temu wydarzeniu.