XX Repetytorium Pulmonologiczne 2024


Repetitio mater studiorum est – powtarzanie jest matką nauki – już po raz 20 zabrzmi łacińska maksyma patronująca konferencji „Repetytorium Pulmonologiczne”. Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Pulmonologii Poznańskiej. Konferencja odbywa się pod patronatem Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu kierowanej przez p.o. Kierownika Kliniki dr hab. Szczepana Coftę.

Organizowana po raz dwudziesty konferencja naukowo-szkoleniowa „Repetytorium Pulmonologiczne – Repetitio mater studiorum est” trwale wpisuje się w cykl doskonalenia zawodowego lekarzy, pielęgniarek oraz osób zawodowo związanych z opieką zdrowotną. stale ewoluując w treściach i formie z myślą o uczestnikach. Przez dwadzieścia lat istnienia konferencji zwiększyło się rozpowszechnienie i znaczenie chorób układu oddechowego. Pojawiły się kolejne rozwiązania diagnostyczne i terapeutyczne, następne oczekują na pełne naukowe potwierdzenie ich bezpieczeństwa i skuteczności. Konferencja znajduje uznanie wśród praktykujących pulmonologów a także lekarzy innych specjalności, takich jak lekarze rodzinni czy interniści. W trakcie konferencji znakomici specjaliści z całego kraju przedstawią współczesny stan wiedzy, ciekawe przypadki i praktyczne wskazówki.

Tegoroczne 20 Repetytorium Pulmonologiczne rozpocznie panel poświęcony mukowiscydozie dorosłych. Poruszone zostaną m.in. tematy: zaostrzeń infekcyjnych występujących w mukowiscydozie, ciąży u pacjentki z mukowiscydozą oraz cukrzycy u pacjenta z mukowiscydozą. Warsztaty zakończy dyskusja panelowa na temat: Wyzwań opieki nad pacjentami z mukowiscydozą w erze leków przyczynowych.

Następnie w kolejnych literach alfabetu, rozpoczynających tematy wykładów, bazując na przypadkach klinicznych, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami w leczeniu chorób płuc - od Alergii do Żywienia jelitowego i pozajelitowego w chorobach płuc. 

Konferencja jest adresowana do lekarzy pulmonologów, alergologów, onkologów, radiologów, torakochirurgów, internistów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek, studentów medycyny lub pielęgniarstwa zainteresowanych tematyką wydarzenia.

Więcej informacji o wydarzeniu: link do strony wydarzenia


button
close
SPECJALNOŚCI