Praktyczne aspekty w diagnostyce Raka Płuca - edycja jesienna 2023 - bezpłatny webinar 17.10


Zapraszamy do udziału w kolejnej, jesiennej edycji bezpłatnych warsztatów „Praktyczne aspekty w diagnostyce raka płuca”, odbywających się pod patronatem naukowym prof. dr hab. med. Joanny Chorostowskiej - Wynimko [1].

Tradycyjnie, na cykl składają się dwa tematy: Zespół wielodyscyplinarny w sali bronchoskopowej - jak efektywnie podzielić zadania oraz Nowe markery, nowe wyzwania diagnostyczne w raku płuca 2023 - biopsja kluczem do nowoczesnego leczenia w pierwszej i kolejnych liniach.


Wykładowcy na co dzień pracujący w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II podzielą się doświadczeniami z codziennej praktyki. Każdy z tematów będzie prezentowany w dwóch szkoleniach. Dzięki temu każdy z zainteresowanych będzie mógł wybrać dogodny dla siebie termin.

Warsztaty szczególne polecamy pielęgniarkom pracującym w obszarach pielęgniarstwa internistycznego, pulmonologicznego, onkologicznego i operacyjnego, pielęgniarkom pracującym w pracowniach endoskopowych oraz osobom studiującym pielęgniarstwo.

 Nasz portal po raz kolejny patronuje temu wydarzeniu.

 

Zachęcamy do BEZPŁATNEJ rejestracji i zapraszamy do udziału w warsztatach.

Strona www warsztatów online: Praktyczne aspekty w diagnostyce raka płuca - warsztaty online edycja jesienna 2023

 

CZĘŚĆ 1 i 2

03 października 2023 godz. 20.00 – rejestracja na webinar

07 listopada 2023 godz. 18.00 – rejestracja na webinar

·       Zespół wielodyscyplinarny w sali bronchoskopowej - jak efektywnie podzielić zadania

        prof. Artur Szlubowski, 
prof. Joanna Chorostowska-Wynimko 

·       Dyskusja i pytania uczestników.

        prof. Artur Szlubowski
, prof. Joanna Chorostowska-Wynimko

 

Część 1 i 2

17 października 2023 godz. 20.00 - rejestracja na webinar

21 listopada 2023  godz. 18.00 - rejestracja na webinar

·       Nowe markery, nowe wyzwania diagnostyczne w raku płuca 2023 - biopsja kluczem do nowoczesnego leczenia w pierwszej i kolejnych liniach.

        
prof. Joanna Chorostowska-Wynimko

·       Dyskusja i pytania uczestników.


        prof. Joanna Chorostowska-Wynimko

 

 


[1] prof. dr hab. n. med. Chorostowska-Wynimko - specjalistka chorób wewnętrznych (od 1997) i chorób płuc (od 2001) oraz laboratoryjnej immunologii klinicznej (od 2011). Wieloletni pracownik naukowy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, konsultant Poradni Przyklinicznej i kierownik Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej. Wieloletni członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. W latach 2019-2022 pełniła funkcję Sekretarza Generalnego Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc (ERS).  Członek medycznego Komitetu Sterującego Europejskiej Sieci Ośrodków Referencyjnych dla Rzadkich Chorób Płuc (ERN-LUNG).

prof. dr hab. n. med. Artur Szlubowski - specjalista II stopnia w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na Wydziale Lekarskim CMUJ w 2008 r., doktora habilitowanego nauk medycznych na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w 2013 r. w dziedzinie pulmonologii, a tytuł profesora nauk medycznych w 2019 r. W 2017 r.  został delegatem European and World Association for Bronchology and Interventional Pulmonology (EABiP, WABiP) w dziedzinie pulmonologii interwencyjnej, od 2011 jest członkiem European Endoscopy Forum (EEF). Od 2009 r. jest Kierownikiem Samodzielnej Pracowni Endoskopii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.   





Nasz portal jest patronem medialnym tego wydarzenia.

button
close
SPECJALNOŚCI