2020-06-01Pielęgniarstwo ogólnePielęgniarstwo chirurgicznePielęgniarstwo internistycznePielęgniarstwo diabetologicznePielęgniarstwo kardiologicznePielęgniarstwo neurologicznePielęgniarstwo rodzinnePielęgniarstwo opieki długoterminowejPielęgniarstwo ginekologicznePielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opiekiPielęgniarstwo onkologicznePielęgniarstwo operacyjnePielęgniarstwo opieki paliatywnejPielęgniarstwo ratunkowePielęgniarstwo transplantacyjnePielęgniarstwo nefrologicznePielęgniarstwo epidemiologiczneOchrona zdrowia pracującychOrganizacja i zarządzaniePielęgniarstwo geriatrycznePielęgniarstwo pulmonologiczne

Postępowanie z materiałem cytologicznym - najczęstsze błędy przedlaboratoryjne - film

Prezentowany film porusza kwestie wykonywania badań patomorfologicznych w diagnostyce nowotworów płuc. W diagnostyce onkologicznej chorób płuc wykorzystuje się metody morfologiczne oparte na badanych cytologicznych i badania histologiczne.

 

Właściwa interpretacja badania cytologicznego zależy od postepowania z materiałem badanym. Większość błędów pojawia się na etapie przed laboratoryjnym. Prezentowany film szczegółowo wymienia i klasyfikuje błędy przed laboratoryjne. 

 

Rozmazy są jedną z najczęściej wykonywanych technik w badaniu cytologicznym. W filmie można znaleźć odpowiedź na pytania: jak przygotowujemy rozmazy, jakie są najczęściej pojawiające się błędy oraz w jaki sposób możliwe jest ich uniknięcie. Nie pominięto również kwestii opracowania i przygotowania dokumentacji medycznej badanego materiału, opisu próbek. 

 


[videobox]Materiał szczególnie polecamy dla pielęgniarek pracujących na oddziałach pulmonologicznych, onkologicznych, internistycznych, pracowniach endoskopowych oraz studentów pielęgniarstwa. 
Tekst przygotowany przez redakcję portalu 

Film pozyskany dzięki współpracy z firmą Roche.KOMENTARZE
Dodaj komentarz
button
close
SPECJALNOŚCI