2017-02-28

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Instrumentariuszek

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Instrumentariuszek powstało w 1999 r. z inicjatywy pielęgniarek operacyjnych z bloku operacyjnego chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku. Początkowo skupiało pielęgniarki operacyjne z województwa podlaskiego, a obecnie dołączają do niego koleżanki i koledzy z innych województw.

Pielęgniarki operacyjne są obecnie zmuszanie do wykonywania zadań, do których nie mają uprawnień. Chodzi tu o asystowanie do zabiegów w zastępstwie lekarza. Trzeba doprowadzić do powstania regulacji, które to ograniczą. Kolejnym problemem jest brak zajęć teoretycznych i praktycznych z pielęgniarstwa operacyjnego na studiach pielęgniarskich. Absolwenci studiów pielęgniarskich nie znają pracy pielęgniarki operacyjnej i nie są zainteresowani pracą w tej dziedzinie. Te i inne problemy może rozwiązać powołanie konsultanta krajowego w tej dziedzinie, który by kontrolował i opiniował sytuację w blokach operacyjnych.

Osoby zainteresowane dołączeniem do Stowarzyszenia proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i przesłanie jej na adres:

Joanna Borzęcka

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek

ul. Wyzwolenia 77 B

20-368 Lublin

Tel. 693 556 717

lub skan podpisanej deklaracji na e-mail: osibialystok@tlen.pl.

www: osibialystok.pl

FB: facebook.com/Ogolnopolskie-Stowarzyszenie-Instrumentariuszek 

KOMENTARZE
Dodaj komentarz
button
close
SPECJALNOŚCI