AKTUALNOŚCI - Pielęgniarstwo ogólne
2016-10-28Pielęgniarstwo ogólne

Spada liczba pielęgniarek i położnych. Kto zatrzyma regres?

Od lat wciąż te same problemy borykają polską branżę medyczną. Z powodu postępującego w pielęgniarstwie regresu na jedną, często przemęczoną, zestresowaną i kiepsko opłacaną, pracownicę przypada duża liczba chorych, co wywołało już strajki m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka. Świeża krew nie napływa, a w przyszłych latach sytuacja będzie tylko gorsza, wynika z raportu Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj więcej
2016-05-10Pielęgniarstwo ogólne

Jak wygląda polska dokumentacja medyczna? Zdaniem ekspertów: nie najlepiej

Nieczytelne lub sporadyczne wpisy specjalistów, luki w kartach pacjentów i „bałagan” wykazała kontrola dokumentacji medycznej w Polsce. Chociaż trudności w wygospodarowaniu czasu w zawodzie lekarza i pielęgniarki są zrozumiałe, nie usprawiedliwiają niedokładnego prowadzenia kartotek, twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Niepełne dane zagrażają nie tylko zdrowiu pacjentów, mogą również sprawić trudności w postępowaniach sądowych i rozliczeniach z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Czytaj więcej
2016-03-31Pielęgniarstwo ogólne

Specjalista nie dla każdego – wkrótce zabraknie lekarzy i pielęgniarek, alarmuje NIK

Ministerstwo Zdrowia nie jest przygotowane na starzenie się społeczeństwa polskiego, ostrzega w najnowszym raporcie o kształceniu kadry medycznych Najwyższa Izba Kontroli. Zbyt mało specjalistów już teraz wydłuża czas oczekiwania chorych w kolejkach, a lekarze i pielęgniarki coraz częściej wybierają pracę za granicami kraju. Izba zaleca rozwiązanie nie tylko tych problemów, ale i przywrócenie stażu podyplomowego.

Czytaj więcej
button
close
SPECJALNOŚCI