2017-05-01Pielęgniarstwo ogólnePielęgniarstwo chirurgicznePielęgniarstwo internistycznePielęgniarstwo diabetologicznePielęgniarstwo pediatrycznePielęgniarstwo kardiologicznePielęgniarstwo psychiatrycznePielęgniarstwo neurologicznePielęgniarstwo rodzinnePielęgniarstwo opieki długoterminowejPielęgniarstwo ginekologicznePielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opiekiPielęgniarstwo onkologicznePielęgniarstwo operacyjnePielęgniarstwo opieki paliatywnejPielęgniarstwo ratunkowePielęgniarstwo transplantacyjnePielęgniarstwo środowiska nauczania i wychowaniaPielęgniarstwo neonatologicznePielęgniarstwo nefrologicznePielęgniarstwo epidemiologiczneOchrona zdrowia pracującychPołożnictwoOrganizacja i zarządzaniePielęgniarstwo geriatrycznePielęgniarstwo pulmonologiczne

Uratuj życie - film interaktywny

Oglądaj, klikaj i sprawdź, czy wiesz, jak uratować życie. UDOSTĘPNIJ!
Większość z nas boi się udzielania pierwszej pomocy. Widząc nieprzytomną osobę, często nie wiemy, jak postąpić, wpadamy w panikę i - jeśli już uda nam się opanować - w najlepszym przypadku wzywamy pogotowie.

Tymczasem wystarczy pamiętać: 30 uciśnięć i 2 wdechy - tylko tyle i aż tyle, aby spróbować przywrócić krążenie i pomóc poszkodowanemu do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb ratunkowych.

Oglądając "Uratuj życie" to Ty decydujesz, jak mają postąpić bohaterowie filmu. 

Spróbuj i sprawdź, czy potrafiłbyś pomóc, gdyby taka sytuacja spotkała Cię w realnym życiu. 

[videobox]

Wytyczne resuscytacji 2015 ERC (uaktualniane w pięcioletnim cyklu zmian) podkreślają krytyczne znaczenie interakcji pomiędzy dyspozytorem pogotowia ratunkowego, świadkiem zdarzenia wykonującym RKO oraz odpowiednio wczesnym użyciem defibrylatora AED. Efektywna, skoordynowana reakcja społeczeństwa, która łączy powyższe elementy jest kluczowym czynnikiem w poprawie przeżywalności w pozaszpitalnym zatrzymaniu krążenia (NZK).

Ideą filmu, który obejmuje "Podstawowe zabiegi resuscytacyjne oraz automatyczną defibrylację zewnętrzną" BLS/AED jest wskazanie prawidłowej reakcji na sytuację zagrożenia życia i udzielenia pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia co znacząco może poprawić wyniki leczenia osoby poszkodowanej.
*resuscytacja - przywrócenie u osób znajdujących się w stanie śmierci klinicznej funkcji układu krążenia i oddychania

Wytyczne Resuscytacji 2015 - http://www.cprguidelines.eu
Podsumowanie Wytycznych Resuscytacji 2015 - http://www.prc.krakow.pl/wytyczne.html

źródło: Polska Rada Resuscytacji - http://www.prc.krakow.pl

KOMENTARZE
Dodaj komentarz
button
close
SPECJALNOŚCI